Časté dotazy a podpora


Uvědomujeme si, že plné informování vás, našich zákazníků, tvoří základní předpoklad pro vaši spokojenost. Máte-li nějaké dotazy, nebojte se nás zeptat. Rádi vám budeme nápomocni. Nejčastější dotazy, se kterými se na nás obracíte, jsme setřídili viz níže. Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz, zavolejte nám nebo nám napište.


Napište nám zprávu

V případě akutních dotazů ohledně her nebo pomoci s rezervací se můžete obrátit na naši kolegyni Nikol, které vám bude nápomocna.


+420 735 515 018 (9–19h)

V případě, že byste se nemohli dovolat, zkuste to, prosím, později nebo vyčkejte a my se vám co nejdříve ozveme zpět.


V případě, že s námi chcete navázat spolupráci,
zašlete nám email na
recepce@questgames.cz,
ozveme se Vám.

Vaše velmi časté dotazy

1Co je to úniková hra?

Úniková hra je zážitkový typ her, která se odehrává v uzavřené místnosti. Hra je podtržena výrazným příběhem, který společně s podkreslenou hudbou a zvuky, laděným interiérem a dekoracemi dotváří atmosféru a povzbuzuje k přijetí hry jako realitu. Hráči mají za úlohu vyřešit zápletku příběhu, která obvykle končí únikem z místnosti a to v daném časovém limitu. Úniková hra je v Česku známá také pod pojmy exit game nebo escape game.

2Kolik to stojí?

Všechny hry Quest Games máme za jednotnou cenu 1390 Kč za celý tým a hru. Nově u nás najdete i 2 hry od IamGame a ty se řídí jejich cenou.

3Pro koho je hra vhodná?

Únikové hry jsou vhodná pro týmy relativně libovolného věku a složení. Pokud máte v plánu zapojit do týmu děti, tak naplno si hru užijí už od páté třídy. Pomáhat rodičům s řešením úloh však zvládají děti už od 4-5 let. Pokud chcete postavit tým pouze z dětí mladších 15 let, požadujeme přítomnost dospělé osoby. Některé témata her však nejsou vhodné pro těhotné ženy, osoby s kardiovaskulárním onemocněním, nebo velmi malé děti. Naopak jiné jsou zase pro malé děti vhodnější. Pokud si nebudete jisti, zavolejte nám a zvážíme možnosti a případná možná rizika.

4Je hra fyzicky náročná?

Únikové hry jsou postavené spíš na logickém uvažování, důvtipu, selském rozumu a spolupráci. Úkoly nejsou nijak zvlášť fyzicky náročné. Pokud se tedy zvládnete v případě potřeby přikrčit, sehnout, zvednout ruce a jiné běžné pohyby, zvládnete naše hry bez nejmenších problémů.

5Co si mám vzít na sebe?

Oblečte se pohodlně, ať se můžete plně soustředit na příběh, atmosféru a úkoly v průběhu hry a nic vás neomezovalo.

6Co když ve hře nebudu vědět jak dál?

Nemějte obavy. Budete mít vždycky možnost se přes vysílačku na pomoc zeptat dispečera (room mastera). Dispečer sleduje po celou dobu průbeh hry díky kamerovému systému a pokud bude mít pocit, že by měl zasáhnout, pomůže vám.

7Můžeme hrát ve více než doporučeném počtu hráčů?

Naše hry jsou navržené tak, abyste si je maximálně užili v doporučovaném počtu - obvykle do 6 osob v týmu. Je tomu tak proto, že v některé části hry není pro víc hráčů dost prostoru. Zkušenosti mluví také za to, že v příliš velkých skupinkách by se mohlo stát, že některý z hráčů je odsunut na druhou kolej a hru si tak dobře neužije. Pokud je vás více, zvažte možnost rozdělení skupinky do více týmů a soutěže třeba o lepší čas :)

8Hrál jsem před měsícem, můžu jít znova?

Určitě se shodneme na tom, že by to nemělo pro vás smysl. Budete znát průběh celé hry a atmosféru překvapení již podruhé nezažijete. Počkejte na naše další hry, třeba vás osloví stejně nebo víc :)

9Úkoly jste vymysleli vy nebo jsou převzaté?

Naše únikové hry jsou výtvorem spolupracujících autorů a producentů her z celé České republiky. Úkoly jsou zpravidla orginální a nestává se, že byste řešili zcela shodné úkoly v rámci jiných her.

10Která hra je nejlepší v Brně?

Jako Quest Games se snažíme hráčům nabídnou to nejlepší, co můžeme. Na realizaci her se osobně podílíme a ladíme do mnohých detailů. Nicméně posouzení kvality necháme spíše na hráčích. Každému vyhovuje jiný příběh i jiné úkoly. Budeme rádi, pokud vyzkoušíte i naše hry a dáte nám vědět, zda a jak se vám libily.1Kdy máme přijít na místo?

Čas rezervace určuje začátek samotné hry. Pro uvedení příběhu dispečerem, seznámení s pravidly hry a vyřízení administrativních úkonů je ideální, když příjdete 15 minut předem. Děkujeme za pochopení.

2Dá se u vás zaparkovat?

Parkování je možné, ale zejména v pracovních dnech značně omezené. Přeci jen se jedná o centrum Brna. Počítejte, prosím, s tím.

3Mohu vás někde sledovat, prohlížet fotografie nebo přijímat informace o aktuálním dění a dalších místnostech?

Budeme rádi, když nás budete sledovat na sociálních sítích jako je Instagram nebo Facebook, kde nás také můžete hodnotit, stejně jako na FourSquare.

4Jak aktivuji voucher?

Váš dárkový poukaz aktivujte potvrzením při on-line rezervaci nebo přímým sdělením po telefonické rezervaci.

5Můžu platit kartou?

Ano, v současné době přijímáme už i platbu kartou na místě.

 

Nenašli jste odpoveď?
Zanechte nám zprávuNa vaši zprávu se budeme snažit reagovat co nejdříve.